Archiwum: październik 2022

2022-10-06

W dniu 30 września 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznie powtarzającej się imprezie propagującej naukę, tj. Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Uczestniczyli w wykładach i warsztatach  zorganizowanych przez Wydział Chemii, Biologii, Fizyki oraz Centrum Nauki Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego takich jak: 

 „O Wiśle bardziej słonej niż Bałtyk, czyli jak przemysł wpływa na czystość wód?”, „Dobre i złe strony promieniowania ultrafioletowego”, „Co z nami robi nieprzespany tydzień?”, 

„Chemia na talerzu, czyli trochę faktów o chemii w żywności” oraz w finałowym pokazie doświadczeń chemicznych !!! Było NAUKOWO! Zobaczcie sami na zdjęciach!

 

Zapraszamy na dyktando!
2022-10-11

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Serwis  Dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Dyktando odbędzie się oczywiście 14 października 2022 r. Będzie rozegrane w całości online, a więc do udziału wystarczy komputer podłączony do internetu. Istotne jest także, aby móc skorzystać z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na szkolnej lekcji!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, tak aby każdy uczestnik mógł dopasować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu”.

2022-10-31

Pierwsze eliminacje 18. Pojedynku na Słowa za nami! Wygraliśmy - udało się pokonać Zespół Szkół Ekonomiczno-Usuługowych w Rybniku. Gratulacje dla całego zespołu!

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach