Absolwenci profilu biologiczno - chemicznego


 

MONIKA MAZUREK

Mam na imię Monika i jestem zeszłoroczną absolwentką Kopernika. Gdy cztery lata wybierałam swoje przyszłe liceum postawiłam właśnie na biol - chem w tej szkole i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Dzięki indywidualnemu podejściu (p. Mruzek i p. Romaniuk wkładały całe swoje serce, abyśmy jak najlepiej zdali maturę), udało mi się spełnić swoje marzenie i obecnie studiuję farmację na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Dlatego jeżeli tak jak i ja chcesz podążać za swoimi marzeniami, to zachęcam i Ciebie do wybrania naszej szkoły!

 

 


 

MATEUSZ MANDRELA

Na początku bałem się pójść na biol-chem, myślałem, że nie dam rady, bo od zawsze nauka biologii sprawiała mi trudności. Trafiłem jednak na wspaniałych nauczycieli z pasją. Dzięki Nim miałem motywację do samodzielnego poszerzania własnej wiedzy.
Czas trwania liceum był jednym z moich najlepszych okresów życia, bo poza nauką spotkałem tutaj przyjaciół na całe życie.
W chwili obecnej studiuję na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jestem na drugim roku Chemii Zrównoważonego Rozwoju, na kierunku zapewniającym wykształcenie w zakresie nowoczesnych pro-ekologicznych technologii i produkcji materiałów. Dodatkowo realizuję projekt naukowy w zakładzie Chemii Fizycznej UJ w zespole elektrochemii. Gdyby nie IV LO w Rybniku, nie byłbym w miejscu, w którym jestem teraz.

 

 


 

ZUZANNA PFEIFER

Obecnie jestem studentką pierwszego roku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Nauczyciele klasy biol-chem są bardzo pomocni, zawsze chętnie wytłumaczą trudne zagadnienia, choć czasem wymagają wiele. Szkoła wspiera uczniów w rozwoju swoich pasji.


 

MATEUSZ DWOROK

Biol - chem w IV LO jest według mnie świetnym wyborem. Jeśli chodzi o chemię to z p. Mruzek na pewno będziecie w stanie wszystko zrozumieć, jeżeli nie na samych lekcjach to z pewnością pani pomoże Wam po lekcjach czy na dodatkowych kółkach. Nigdy nie byłem fanem biologii, ale p. Romaniuk zainteresowała mnie na nowo biologią. Jeśli macie ambicje brać udział w konkursach i olimpiadach to bez wątpienia nauczyciele Wam pomogą. Obecnie studiuję farmację na Akademii Medycznej we Wrocławiu.


 

MAŁGORZATA FRÜHAUF

Nazywam się Małgosia i jestem studentką drugiego roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na specjalizacji sądowej. 

Na biol - chemie nie można się nudzić. Chemię poznawaliśmy od strony doświadczalnej, organizowane były różne wyjazdy na warsztaty chemiczne, które uczyły i bawiły. Na lekcjach biologii pracowaliśmy z mikroskopem i badaliśmy różne preparaty biologiczne. Podsumowując lekcje były ciekawe pomimo dużej ilości materiału do przerobienia.

 


 

MICHAŁ KLIMEK

Aktualnie jestem na drugim roku fizjoterapii na UJ. Wybór tego kierunku uważam za dobrą decyzję, szczególnie, że należę do naprawdę zgranej grupy studentów.

Biol-chem w naszym liceum wspomiam bardzo dobrze, bo z zajęć wyniosłem dużą ilość wiedzy. Szczególnie jestem wdzięczny nauczycielkom biologii i chemii, które świetnie przygotowały nas do matury oraz były dla nas ogromnym wsparciem. Klasa, do której uczęszczałem również była wspaniała.
Często z przyjaciółmi wspominamy czasy liceum. Jeżeli ktokolwiek waha się w wyborze profilu albo szkoły to zdecydowanie polecam biol-chem w naszej “czwórce”.


 

ANNA WIECZOREK

Nazywam się Ania i obecnie jestem studentką drugiego roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Przez 3 lata uczyłam się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Cieszę się, że wybrałam właśnie ten profil, wiele się na nim nauczyłam, nauka nie sprawiała mi problemów, miałam też czas na inne aktywności oraz poznałam wspaniałych przyjaciół. 

Warto zaznaczyć, że Kopernik to nie tylko świetni nauczyciele, ale również wspaniała atmosfera oraz ludzie, którzy tworzą jedną wspólnotę. Szkoła wspiera swoich uczniów nie tylko w rozwoju naukowym, ale także w zainteresowaniach i hobby.

 


 

MATEUSZ JANAS

Mam na imię Mateusz. Jeszcze przed liceum interesowałem się naukami przyrodniczymi, a biol-chem pozwolił mi rozwinąć te zainteresowania.

Obecnie moja droga naukowa trochę oddaliła się od biologii i chemii, bo jestem studentem drugiego roku Psychologii na Uniwersytecie Opolskim, ale mimo to zdobyta w liceum wiedza nadal przydaje się na na studiach.

 


 

ZUZANNA KUŹNIK

Biol-chem w Koperniku jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Dużo zajęć dodatkowych, które były realizowane, ułatwia mi teraz naukę na studiach. Studiuję pielęgniarstwo na Akademii Medycznej w Katowicach.

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach