Archiwum: grudzień 2022

2022-12-08

Tradycyjnie 6 grudnia, w imieniny patrona szkoły Mikołaja, odbyły się obchody święta szkoły -”Copernicusy”. W obchodach brały udział klasy drugie, trzecie i czwarte, a klasy pierwsze śledziły transmisję online. 

 

Uczniowie Kopernika w finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej UJ
2022-12-19

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej UJ. Grupa finalistów jest w tym roku imponująca, a przygotowywała się pod opieką p. prof. Anety Kustry - Mruzek. Gratulujemy Pani Profesor oraz Wszystkim Finalistom! To zacne grono reprezentatnów Kopernika to:

Mikołaj Mróz

Patrycja Korbel

Alexandra Yashina

Monika Zajonz

Powodzenia w finale!

2022-12-21

Zapraszamy na wirtualną wizytę w pracowni plastycznej Kopernika! Zobaczcie, jakie dzieła powstają tworzone przez naszych artystów! 

2022-12-22

W czwartek 22 grudnia, w ostatnim dniu przed świętami Bożego Narodzenia, zgodnie z naszą szkolną tradycją, po klasowych wigilijkach spotkaliśmy się wszyscy razem w sali gimnastycznej. Na początku wysłuchaliśmy opisu Bożego Narodzenia z Ewangelii św. Łukasza w kilku językach: po grecku, łacinie, francusku, niemiecku, angielsku, norwesku i śląsku, które przygotowali dla nas uczniowie z różnych klas. Drugą część spotkania wypełniły wiersze, piosenki i taniec inspirowane Bożym Narodzeniem. Był także czas na wspólne śpiewanie znanych polskich kolęd, a potem składanie życzeń. Wielkim aplauzem zakończył się występ grona pedagogicznego, które z wielkim zaangażowaniem wykonało 2 pastorałki, składając w ten nietypowy, śpiewający, sposób życzenia swoim uczniom.

2022-12-22

Klasa 1B odwiedziła oddział pediatryczny w ramach świątecznej wizyty. Pomocnicy Świętego Mikołaja podzielili się radością z pacjentami oddziału. 

Sukces, sukces...
2022-12-22

Informujemy, że dwie nasze uczennice: Julia Mycer (klasa 2a) oraz Weronika Klimek (klasa 1a)  zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach