Archiwum: czerwiec 2023

2023-06-07

Już prawie ze łzami w oczach, ale również z radością, zakończyliśmy 7 czerwca 2023 w naszej szkole wymianę długoterminową zorganizowaną w ramach Akredytacji Erasmusa.

2023-06-14

W dniach 26-30 czerwca w Rybniku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja "Energy Transition". Gospodarzem tego wydarzenia będzie nasze Liceum. Na konferencji wyniki swoich badań przedstawiać będą uczniowie oraz nauczyciele z Singapuru, RPA, Tajlandii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Polski. Przez te wszystkie dni młodzież będzie się dzielić wiedzą i dyskutować nad proekologicznymi działaniami w zakresie transformacji energetycznej. Na pewno pojawią się nowe pomysły i przyszłościowe koncepcje dotyczące nowoczesnych rozwiązań służących dbałości o naszą planetę.

2023-06-20

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyło się śniadanie na biało. Każda klasa przyniosła swoje smakołyki, przygotowała stół i zasiadła do radosnego pikniku! Wspólne świętowanie zakończyliśmy tańcami na szkolnym boisku! Zobaczcie, jak to wszystko wyglądało! 

2023-06-23

Zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Wszyscy w dobrych nastrojach spotkaliśmy się w piątek, tj. 23 czerwca, żeby pogratulować sobie dobrych wyników w nauce i życzyć pięknych i bezpiecznych wakacji. Zobaczcie, jak to wyglądało! 

2023-06-26

Za nami pierwszy dzień konferencji "Energy Transition". Rozpoczęliśmy pięknym występem zespołu tanecznego VIVERO, a oficjalnego otwarcia konferencji dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wróbel, Pan Prezydent Piotr Kuczera oraz Pan Huib Schiling - przedstawiciel Directors Team w ramach GALESS

2023-06-27

Drugi dzień konferencji upłynął przede wszystkim pod znakiem prezentacji poszczególnych szkół, które były oceniane przez polskich ekspertów. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od wykładu, który przygotował Pan dr Zbigniew Turecki - nauczyciel naszej szkoły wprowadzając w tajniki transportu przyszłości, a zakończyliśmy warsztatami prowadzonymi przez Pana Korka (Pan Korek - Laboratorium). 

2023-06-28

Trzeci dzień naszej konferencji rozpoczął się wizytą w zabytkowej kopalnii Guido, która była dla uczestników wspaniałym doświadczeniem i możliwością spojrzenia z bliska na pracę górników. Następnie przejechali do Gliwic na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w wykładzie p. prof. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej pt. "Biologiczne metody pozyskiwania energii", a także mieli okazję zobaczyć laboratorium wodorowe. 

2023-06-29

Kolejny dzień konferencji to wyjazd do Oświęcimia i Krakowa. Był to dzień pełen ogromnych wrażeń dla wszystkich uczestników naszej konferencji. Z jednej strony trudna lekcja historii w Oświęcimiu, a z drugiej piękny Kraków. 

2023-06-30

I kiedyś ten dzień ostatni musiał nastąpić. 30 czerwca zakończyliśmy naszą konferencję Energy Transition w gościnnych murach Dworku w Łukowie, które udostępnił nam Pan Starosta Rybnicki - Damian Mrowiec! Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Jak było w tym ostatnim dniu zobaczcie na zdjęciach! Najpierw ceremonia rozdania certyfikatów uświetniona pięknym programem artystycznym, następnie poczęstunek, a później prezentacje kulturowe - każdy kraj z osobna, aż w końcu muzyka i taniec połączyły wszystkich! Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom goszczącym, wszystkim uczniom i nauczycielom oraz naszym wspaniały gościom! Do zobaczenia! Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz w Rybniku. 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach