Godziny pracy pedagoga: Poniedziałek 9.00 - 14.00 Wtorek 11.30 - 16.00 Środa 11.30 - 16.00 Czwartek 9.00 - 13.00 Piątek 9.00 - 13.00

Pedagog szkolny w IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku: mgr Sylwia Janicka

 

…i każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka by dzielić z nim dobre i złe chwile. Łatwiej nam dzielić się radością, trudniej kiedy coś bardzo boli. Zazwyczaj uważamy, że z problemami najlepiej poradzimy sobie sami. Życie jednak pokazuje zupełnie coś innego. Czasami pomaga już głośne powiedzenie o tym, co boli. Masz prawo nie radzić sobie z pewnymi trudnymi sytuacjami… Pewnie trudno Ci sobie wyobrazić, że można wówczas skierować swe kroki do wychowawcy, nauczyciela ulubionego przedmiotu czy … pedagoga. Zdaję sobie sprawę, że najtrudniej zrobić pierwszy krok. Może jednak warto spróbować?

 

Mogę Cię zapewnić, że zawsze zostaniesz wysłuchany do końca, a to co powiesz zostanie tylko Twoje. Do Ciebie należy decyzja o poszerzeniu grona osób „wtajemniczonych”. Ominą Cię pouczanie i moralizowanie, otrzymasz za to informację na temat swojej sytuacji i propozycję porady oraz pomocy.

 

Zapraszam również do kontaktu osobistego rodziców we wszystkich sytuacjach kiedy potrzebna jest pomoc, wsparcie czy po prostu dostęp do informacji. W wyjątkowych sytuacjach zapraszam na spotkanie poza godzinami pracy po wcześniejszych ustaleniach.
 
Kontakt:
tel: 32 4221850
e-mail: sylwia.janicka@ivlorybnik.pl lub przez dziennik elektroniczny.
Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach