Archiwum: kwiecień 2023

2023-04-11

#ReadwithEurope

Aby promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, Komisja Europejska ogłosiła nową europejską inicjatywę - Dzień Autorów Europejskich. 27 marca 2023 dążąc do zwiększenie liczby uczniów czytających literaturę piękną, odkrywających literaturę polską i europejską, w IV Liceum Ogólnokształcącym, zorganizowano Dzień Autorów Europejskich. Na spotkanie z młodzieżą zaproszono dra Jana Krajczoka - człowieka z pasją, nauczyciela literatury i filozofii a przede wszystkim autora książek o tematyce związanej ze Śląskiem. Literatura jako wstęp do dojrzałości, świadomości językowej, poszerzania wiedzy oraz narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki - ta myśl przewodnia przyświecała prelekcji dra Krajczoka. Propozycja nasza spotkała się z zainteresowaniem uczniów oraz stała się zachętą do kontynuowania tego rodzaju inicjatyw.

2023-04-17

Informujemy, że w przyszłym roku szkolnym zostanie w naszej szkole uruchomiona klasa we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Będzie to klasa o profilu matematyka - fizyka - chemia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną w zakładce "Rekrutacja". Jednocześnie przypominamy, że 6 maja 2023 odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty! Przyjdź, zobacz i zostań w Koperniku! 

2023-04-20

W Hali Widowiskowo – Sportowej BOSiR w Bieruniu w dniu 18 kwietnia bierzącego roku rozegrany został Finał Wojewódzki Licealiady Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w badmintonie chłopców. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali uczniowie: Stanisław Potyra z klasy 1E i Tymoteusz Krynicki z klasy 1B. W doborowym towarzystwie ośmiu najlepszych szół wyłonionych w eliminacjach IV Liceum Ogólnokształcące z  Rybnika zakończyło rywalizację na VII miejscu!!!!  Brawo!!!!!!

                                                                                          Serdecznie gratulujemy!

2023-04-28

W ramach Akredytacji Erasmusa w naszej szkole gościliśmy dziewięciu uczniów i czterech nauczycieli ze szkoły na Kalymnos w Grecji, którą odwiedziliśmy w lutym tego roku. Mobilność grupowa w Rybniku odbyła się w dniach 22 - 30 kwietnia, a później nasi goście pojechali również do Warszawy.

2023-04-29

Uczniowie i nauczyciele pożegnali dziś naszych tegorocznych maturzystów. Cztery lata nauki w Koperniku za nimi! Teraz już tylko matura! Dziękowaliśmy za wiele rożnych osiągnięć oraz za wkład w społeczność naszej szkoły - nie tylko absolwentom, ale również ich rodzicom! Powodzenia na maturze! 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach